1. Chomik

Jest to przedstawiciel podrodziny gryzoni należącej do rodziny chomikowatych. Chomik to wręcz idealny kandydat na domowego pupila. Wynika to z faktu, że są to dość sympatyczne, przyjazne, a co najważniejsze nie drogie w utrzymaniu zwierzątka.

Nie wymaga on także zbyt dużego zaangażowania od właściciela. Są to raczej spokojne, ciche zwierzęta, dające się w prosty sposób oswoić. Tak naprawdę jedynym obowiązkiem przy posiadaniu chomika jest sprzątanie mu raz na jakiś czas klatki. Jedynym minusem chomika jest fakt, że jest to zwierzę o nocnym trybie życia dlatego czasami może nam lekko przeszkadzać podczas snu.

  1. Rybki

Są to niezwykle proste i tanie w utrzymaniu zwierzęta. Nie wymagają one prawie żadnego zaangażowania, bowiem nie trzeba z nimi wychodzić na dwór, czy się bawić.

Wystarczy je karmić o odpowiednich porach i regularnie czyścić akwarium. Ponadto rybki mają to do siebie, że nie hałasują, nie obsikają podłogi, czy nie pogryzą pościeli. Idealne do domu, zwłaszcza jak ktoś ma małe dzieci.

  1. Królik

Jest to przedstawiciel rzędu zajęczaków należących do rodziny zającowatych. Po raz pierwszy został udomowiony na terenie obecnej Hiszpanii. Zwierzęta te charakteryzują długie uszy i króciutki ogonek, często w kształcie małej kulki. Króliki żyją zwykle od 6 do 8 lat i mogą ważyć do zaledwie 7 kilogramów.

Tanie w utrzymaniu, nie wymagające dużej absorpcji uwagi, bowiem mogą sobie swobodnie hasać po domu. Ponadto ich ogromną zaletą jest fakt, że w dość prosty sposób można je oswoić i są to niezwykle przyjaźnie nastawione zwierzęta, zwłaszcza do małych dzieci.

  1. Świnka morska

Jest to gatunek w pełni udomowionego gryzonia z rodziny kawiowatych. Cechuję je przyjazne nastawienie do ludzi, oraz spokój. Nie powinny robić zbytniego harmidru w domu. Ponadto ich dodatkową zaletą jest fakt, że są dość proste i tanie w utrzymaniu. Świnka morska to wręcz idealny kandydat na nowego lokatora.

W portalu weterynaryjne.pl znajdziesz interesujący artykuł o tym dlaczego świnki morskie są tak lubianymi zwierzątkami domowymi.