Biorąc kotka pod swój dach powinniśy zadbać o jego spadnie, przebywanie w legowisku czy zabawy. Nowy domownik na pewno według nas i wszystkich posiadaczy zwierzątek po prostu musi mieć jak najlepiej. Przygotuj więc dla niego odpowiednią wyprawkę.

O czym pamiętać biorąc pod swój dach kota?

Na szczęście koty załatwiają się w jednym miejscu, a więc do kuwety. Kupując kuwetę pamiętajmy, że nie musi być droga, może być zwykła plastikowa. W zasadzie to najlepiej wybierz otwartą, ale w sprzedaży internetowej i stacjonarnej są również zamknięte. Co więcej występują także kuwety kwadratowe, prostokątne a nawet okrągłe czy narożne.

Oczywiście do kuwety dokup żwirek lub piasek. Oprócz tego powinny znaleźć się w domu jeszcze:

– Łopatka do żwirku do sprzątania kuwety oraz worki do usuwania żwirku.
– Legowisko to kolejny potrzebne akcesoria dla kota. 
– Miska – najlepiej to kup dwie na suchą i mokrą karmę. Obecnie w sprzedaży występują plastikowe i metalowe.

Jakie zabawki dla kota?

Czas na zabawę, kot uwielbia się wspinać zainwestuj w drapak. Drapak dopasuj do wielkości kota. Zwróć uwagę na to by był bezpieczny dla twojego pupila.Musi stać stabilnie i stabilny podczas zabawy kota. Oczywiście z reguły drapaki są z sznurka, co znacząco ułatwia wdrapanie się kotu na samą górę. Jako, że koty uwielbiają się bawić, to nawet kupienie piłki, sznureczka z piórkiem czy sztucznej myszki na pewno zachwycą kota.

Jeśli planujemy z kotem spacery to proponuje kupić smycz oraz szelki i obroże. Jeśli kot nie wychodzi na spacery samodzielnie te akcesoria z pewnością zadbają o bezpieczeństwo kota. Będzie ci także potrzeby transporter, który ułatwi podróżowanie z pupilem w samochodzie.

Pielęgnacja kota

Kolejna rzecz to pielęgnacja kota. Co będzie potrzebne do optymalnego przeprowadzenia tego zabiegu?
– szampon,
– szczotka gumowa do usuwania sierści,
– szczotka do wyczesania sierści,
– obcinaczki do obcinania paznokci,
– ręcznik z mikrofibry,
– szczoteczka i pasta do mycia zębów. Co ciekawe szczoteczka może być dziecięca, natomiast pasta powinna być jednak zakupiona ze sklepu zoologicznego.

Kolejną kwestią jedną z ważniejszych na pewno jest karma. Tak więc wybierz odpowiednią dla wieku kota, przede wszystkim pełnowartościową karmę mokrą i suchą. Pamiętaj o suplementacji kota, wzbogać dietę kota w witaminy A i E, które wzmacniają odporność kota.