Posiadanie psiaka w domu jako wiernego przyjaciela i towarzysza przygód z pewnością daje wiele radości i zabawy. Niemniej jednak warto przygotować się na to, że podobnie jak i my, psiaki również mogą cierpieć na różnorodne problemy i nietolerancje pokarmowe. Wówczas to zadaniem właścicieli jest poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Zwykle weterynarze zalecają przede wszystkim wprowadzenie modyfikacji w diecie i dopasowanie odpowiedniej karmy do potrzeb pupila. Najszerzej rekomendowaną jest karma 4Vets Gastro Intestinal. Co warto o niej wiedzieć?

4Vets Gastro Intestinal – karma mokra dla pupila

Zwykle właściciele psów zastanawiają się odnośnie tego, czy dieta pupila ma składać się z karmy mokrej czy też może suchej? Otóż w przypadku zdrowych i silnych psów, zaleca się stosowanie obu, tylko i wyłącznie po to, by zróżnicować im maksymalnie dietę. Jednakże w przypadku kiedy nasz piesek jest wyjątkowo wrażliwy na pewne składniki pokarmowe lub boryka się z innymi problemami, wówczas zalecana jest karma mokra. Najczęstszym wyborem właścicieli i rekomendacją weterynarzy jest 4Vets Gastro Intestinal. Jest to karma mokra, która nie zawiera w swoim składzie zbóż i innych substancji, które mogłyby dodatkowo podrażnić żołądek lub jelita pupila. Z uwagi na to, że 4Vets Gastro Intestinal to karma mokra, z powodzeniem może być także stosowana w przypadku psów starszych, które mają problemy nie tylko gastryczne, ale także związane z uzębieniem.

Kiedy zaleca się stosowanie karmy 4Vets Gastro Intestinal?

Karma 4Vets Gastro Intestinal, o której więcej można dowiedzieć się na: https://lugers.pl/product-pol-1415-Karma-mokra-weterynaryjna-dla-psa-z-problemami-gastrycznymi-4Vets-Gastro-Intestinal-185-g.html, jest rekomendowana w przypadku, kiedy nasz pupil boryka się z:

  • nawracającymi biegunkami;
  • wymiotami;
  • nietolerancją pokarmową;
  • zaburzeniami trawienia.

Jest to karma lekkostrawna, która dodatkowo cechuje się wysoką zawartością białka, a jednocześnie będzie wspomagać pupila w walce z jego problemami.

Co znajdziemy w składzie 4Vets Gastro Intestinal?

Karma 4Vets Gastro Intestinal wyróżnia się starannie skomponowanym i wartościowym składem. Na etykiecie produktu widnieje między innymi:

  • suszone drożdże piwne- mają one za zadanie wspierać florę bakteryjną psich jelit;
  • siemię lniane- główne źródło białka i energii;
  • olej lniany i olej z łososia- zwiększają one ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych w diecie pupila i regulują jego układ trawienny.

Jak więc widać karma 4Vets Gastro Intestinal jest skomponowana tak, by nie tylko była smaczna, ale także i pozytywnie wpływała na układ pokarmowy każdego psa.