Posiadanie zwierząt domowych to zarówno wielka radość, jak i obowiązek. Te żywe i bezgranicznie ufające nam stworzenia potrafią wywołać szeroki uśmiech na twarzach właścicieli, ale też… nieźle nabałaganić! Jak pozbyć się sierści z kanapy? Zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów!

Czas na odkurzanie

Czworonożni przyjaciele niosą ze sobą mnóstwo radości – dzięki nim możemy się szybko zrelaksować, zapominając o codziennych troskach. Psy i koty uwielbiają harce zarówno na zewnątrz, jak i w domowym zaciszu, co przekłada się na pozostawiane przez nich „ślady” np. futra. Spośród sposobów na szybkie usunięcie włosia jednym z najpopularniejszych jest użycie… odkurzacza! Czasem najlepsze rozwiązania to najprostsze rozwiązania, a skorzystanie z pomocy wspomnianego urządzenia znacznie ułatwi nam usunięcie zwierzęcej sierści z tapicerki. Dobrze użyć tutaj specjalnej nakładki przeznaczonej do usuwaniu brudu z mniejszych powierzchni. Odkurzając kanapy oraz fotele, bądźmy delikatni – używając dużej „mocy” niestety możemy uszkodzić delikatny materiał.

Taśma klejąca

Inną propozycją jest skorzystanie z taśmy klejącej. „Oblepiając” kanapę, a następnie ostrożnie „odrywając” kawałki taśmy, zyskamy efekt usunięcia sierści, która przylepi się do lepkiej warstwy. Podobnie jak w przypadku korzystania z odkurzacza, także i tu powinna nami kierować ostrożność – inaczej struktura obicia może zostać naruszona.

Czyszczenie (ujdzie) „na sucho”

Sierści z kanapy można pozbyć się także, używając… suchej gąbki lub specjalnej rękawicy. Drugi ze wspomnianych elementów powinien być dostępny w sklepach zoologicznych. Delikatnie pocierając czyszczoną powierzchnię wspomnianymi „pomocami” otrzymamy działanie polegające na „przyłączeniu” sierści, która tym samym zmieni swoje miejsce położenia.

Mokra ściereczka zdziała cuda!

Czyszcząc zestaw wypoczynkowy, można użyć również zwilżonej ścierki. Sierść „przyłączy” się wówczas do mokrej powierzchni, a my szybko pozbędziemy się jej z kanapy. Co jakiś czas wykręcajmy i przepłukujmy materiał – w przeciwnym razie możemy „przenieść” włosie z jednego miejsca na drugie, nie otrzymując pożądanego efektu.

To oczywiście jedynie kilka propozycji na oczyszczenie kanapy z sierści. Tak jak wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, tak i wszystkie wymienione propozycje prowadzą do otrzymania czystości w domach, w których rządzą czworonożni przyjaciele.